Kunngjøringer‎ > ‎

Rosesvøm 2018

lagt inn 6. mar. 2018, 03:18 av Nettredaktør MSLK   [ oppdatert 6. mar. 2018, 03:39 ]

I løpet av 3. og 4. mars ble det gjennomført 1060 individuelle starter av 178 svømmere fra 15 klubber. Til sammen ble det svømt over 12 mil ... Rosesvøm 2018 var en sportslig og arrangementsmessig opptur.

Tusen takk til svømmere, lagledere, dommere, funksjonærer og publikum som gjorde Rosesvøm 2018 til et flott stevne. En spesiell takk til Kristiansund SK som stilte med ekstra dommere. Det var også utrolig kjekt at klubbene fra Trondheim igjen deltok etter noen års pause.

Resultater

Alle resultatene ligger på Livetiming

Rosemedley

Vår tradisjonsrike 6 x 100 IM mixed-stafett ble i år vunnet av Vestbyen IL. Dette var også ny rekord på øvelsen - i alle fall siden 2009. Vestbyen brøt dermed IL Norodd (Kristiansund SK) sin seiersrekke for 2016 og 2017.

  1. Vestbyen IL Trondheim - 6.50,31
  2. Trondhjem SLK - 7.03,25
  3. Kristiansund SK - 7.12,72

Beste klubb

  1. Aalesund SLK (807 poeng)
  2. Trondhjem SLK (663 poeng)
  3. Vestbyen IL Trondheim (441.5 poeng)
  4. Kristiansund SK (434 poeng)
  5. Molde SLK (379 poeng)
  6. Sunndal SLK (210 poeng)

Beste jente og gutt

Klasse Navn År Klubb Øvelse Tid Poeng
Gutt Iver Ørbog 99 Vestbyen IL Trondheim 50m bryst 29,18 647p
Jente Margrethe Kvelstad 02 Vestbyen IL Trondheim 100m bryst 1.15,01 574p

KM-øvelser

Det er to juniorklasser: Yngre junior 11-14 år (2007 til 2004) og eldre junior 15-19 år (2003 til 1999).

50 m bryst - damer

  • 1. plass - eldre: Hedda Mork Henden (01), Kristiansund SK - 35,54
  • 2. plass - eldre: Linn Kristin Aakernes (02), Aalesund SLK - 36,53
  • 3. plass - eldre: Ragnhild Sandanger Myklebust (01), Volda TIL - 36,64
  • -
  • 1. plass - yngre: Ingeborg Mittet Kaldhussæter (05),Aalesund SLK - 41,00
  • 2. plass - yngre: Silje Bjerke Nerland (05), Molde SLK - 43,14
  • 3. plass - yngre: Sofie Teigland (05), Aalesund SLK - 43,56

50 m bryst - herrer

  • 1. plass - eldre: Laszlo Tolnai (01), Kristiansund SK - 33,28
  • 2. plass - eldre: Knut Karstein Visnes (99), Kristiansund SK - 33,40
  • 3. plass - eldre: Eirik Norvoll Bjørnevik (01), Aalesund SLK - 34,04
  • -
  • 1. plass - yngre: Knut Fredrik Sogn (04), Kristiansund SK - 34,84
  • 2. plass - yngre: Vetle Vikestad Løseth (04), Aalesund SLK - 37,17
  • 3. plass - yngre: Bjørnar Grytnes Laskerud (04), Sunndal SLK - 37,73

200 m bytterfly - damer

  • 1. plass - eldre: Camilla Meland (00), Kristiansund SK - 2.54,06
  • 2. plass - eldre: Linn Kristin Aakernes (02), Aalesund SLK - 3.04,36
  • 3. plass - eldre: Karoline Eidseflot Hauger (01), Molde SLK - 3.26,85
  • -
  • 1. plass - yngre: Ingeborg Mittet Kaldhussæter (05), Aalesund SLK - 3.05,03
  • 2. plass - yngre: Ann Helena Bøyum-Folkeseth (05), Molde SLK - 3.17,87
  • 3. plass - yngre: Kristiane Hagelund (05), Aalesund SLK - 3.19,92

200 m bytterfly - herrer

  • 1. plass - eldre: Eirik Norvoll Bjørnevik (01), Aalesund SLK - 2.29,42
  • 2. plass - eldre: Christoffer Høvik (02), Kristiansund SK 2.32,15
  • 3. plass - eldre: Laszlo Tolnai (01), Kristiansund SK 2.32,30
  • -
  • 1. plass - yngre: Vetle Vikestad Løseth (04), Aalesund SLK - 2.35,66
  • 2. plass - yngre: Andreas Dyb (04), Molde SLK - 2.55,28
  • 3. plass - yngre: Torstein Garseth Opstad (04), Molde SLK - 3.22,36

100 m individuell medley - damer

  • 1. plass - eldre: Camilla Meland (00), Kristiansund SK - 1.13,87
  • 2. plass - eldre: Ragnhild Sandanger Myklebust (01), Volda TIL - 1.17,13
  • 3. plass - eldre: Elvida Fladset Hoel (02), Molde SLK - 1.18,37
  • -
  • 1. plass - yngre: June Nerland (04), Aalesund SLK - 1.20,89
  • 2. plass - yngre: Ingeborg Mittet Kaldhussæter (05), Aalesund SLK - 1.21,18
  • 3. plass - yngre: Erle Torvik Grinde (05), Kristiansund SK - 1.21,38

100 m individuell medley - herrer

  • 1. plass - eldre: Knut Karstein Visnes (99), Kristiansund SK - 1.02,79
  • 2. plass - eldre: Eirik Norvoll Bjørnevik (01), Aalesund SLK - 1.05,92
  • 3. plass - eldre: Laszlo Tolnai (01), Kristiansund SK - 1.05,97
  • -
  • 1. plass - yngre: Vetle Vikestad Løseth (04), Aalesund SLK - 1.09,25
  • 2. plass - yngre: Bjørnar Grytnes Laskerud (04), Sunndal SLK - 1.11,45
  • 3. plass - yngre: Knut Fredrik Sogn (04), Kristiansund SK - 1.12,06

50 m fri - damer

  • 1. plass - eldre: Hedda Mork Henden (01), Kristiansund SK - 28,91
  • 2. plass - eldre: Camilla Meland (00), Kristiansund SK - 29,18
  • 3. plass - eldre: Elvida Fladset Hoel (02), Molde SLK - 31,33
  • -
  • 1. plass - yngre: Sofie Teigland (05), Aalesund SLK - 30,08
  • 2. plass - yngre: Kristiane Hagelund (05), Aalesund SLK - 31,40
  • 3. plass - yngre: Ingeborg Mittet Kaldhussæter (05), Aalesund SLK - 32,37

50 m fri - herrer

  • 1. plass - eldre: Laszlo Tolnai (01), Kristiansund SK - 25,77
  • 2. plass - eldre: Aleksander Mittet (99), Kristiansund SK - 26,41
  • 3. plass - eldre: Christoffer Høvik (02), Kristiansund SK - 26,58
  • -
  • 1. plass - yngre: Bjørnar Grytnes Laskerud (04), Sunndal SLK - 26,40
  • 2. plass - yngre: Knut Fredrik Sogn (04), Kristiansund SK - 28,42
  • 3. plass - yngre: Nicolai Høvik (05), Kristiansund SK - 28,60
Comments